informacje

Mali Prascy Ekolodzy w Galerii Wileńskiej

19 sierpnia, w godzinach 12:00-18:00 Galeria Wileńska zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci – tym razem pod hasłem Mali Prascy Ekolodzy. Głównym tematem spotkania będzie świat pszczół oraz pszczelarstwo.

Podczas wydarzenia najmłodsi poznają sekrety pszczół, obejrzą je w szklanym ulu oraz stworzą swoje artystyczne wersje tych sympatycznych i pożytecznych owadów. Dowiedzą się również, jak produkuje się miód i skosztują go. Dzieci wezmą udział w lekcji, dzięki której w zabawnej formule zostanie przedstawiona istotna rola pszczół w ekosystemie. Podczas spotkania będą odbywały się także quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od najemców Galerii.

Warsztaty zostaną poprowadzone we współpracy z zespołem Pszczelarium, który opiekuje się miejską pasieką na dachu Galerii Wileńskiej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wygrać słoiczki praskiego miodu oraz gadżety z pszczółkami.

To kolejne wydarzenie z cyklu warsztatów dla dzieci, do współpracy w których zaproszone zostały przez Galerię Wileńską instytucje związane z Pragą, m.in. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 zlokalizowana przy ul. Białostockiej, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Pszczelarium, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy oraz Kluboteatr Meandry

Do góry